Rehabilitacja

USG bioderek Tychy czyli badanie dziecka

Gdzie wykonać sprawnie USG bioderek Tychy?

USG bioderek Tychy

Konieczne badania i skuteczne leczenie

Młodzi rodzice stoją przed nowymi wyzwaniami. Nie tylko czekają ich nowe dodatkowe obowiązki. Muszą szczególnie zatroszczyć się o zdrowie nowego członka rodziny. Regularne badania noworodków są niezwykle ważne w celu wczesnego wykrycia wszelkich nieprawidłowości i wdrożenia skutecznego leczenia. USG bioderek Tychy u niemowląt, to jedno z najważniejszych badań, jakie wykonywane jest po narodzinach dziecka. Badanie pozwala na wczesne wykrycie dysplazji biodrowej oraz efektywne leczenie. Być może konieczna będzie rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała. Skierowanie na badania wydaje lekarz pediatra podczas pierwszej wizyty po porodzie.

Kiedy wykonać USG i jak się przygotować?

Zazwyczaj USG stawów biodrowych wykonuje się dwa razy. Pierwsze w okolicach 6. tygodnia życia dziecka. Kolejne zgodnie z zaleceniami lekarza po 6-8 tygodniach od wizyty. W przypadku wykrytych nieprawidłowości, lekarz ortopeda może zlecić powtórzenie badania, kiedy dziecko zacznie samodzielnie chodzić.

USG bioderek Tychy jest badaniem bezbolesnym oraz nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Dla niektórych maluchów to bardzo stresujące badanie. Dlatego warto ubrać je w taki sposób, aby można było łatwo i szybko ściągnąć i założyć ubranie. Polecane są luźne body lub rozpinane rampersy.

Jak przebiega USG bioderek Tychy?

Sama wizyta u lekarza trwa około 20 minut. Najpierw przeprowadzany jest podstawowy wywiad medyczny. Rodzice są pytani o występowanie jakichkolwiek niepokojących objawów oraz nieprawidłowości, przebieg ciąży oraz porodu. Następnie ortopeda wykonuje USG bioderek Tychy dziecku leżącemu na kozetce na boku. Po zbadaniu obu bioderek, kiedy dziecko leży na pleckach, lekarz porusza nóżkami dziecka w różnych kierunkach. Wszystko po to, by sprawdzić zakres ruchów w stawach biodrowych. Wynik otrzymywany jest bezpośrednio po zakończeniu badania. Nie ma bowiem tutaj konieczności wysyłania próbek do laboratorium ani oczekiwania na wyniki, jak robi to immunolog Tychy.

Jakie jeszcze badania warto wykonać noworodkowi?

Bardzo często lekarz pediatra w szpitalu zaleca wykonanie dodatkowych badań noworodkowi. Można je wykonać już po powrocie do domu. Jednym z takich badań jest USG jamy brzusznej Tychy, które pozwala na ocenę narządów wewnętrznych, tj. wątroba, trzustka, nerki, pęcherz moczowy. Lekarz przeprowadzający USG brzucha Tychy sprawdza ich umiejscowienie, kształt oraz poziom rozwinięcia. Badania ultrasonograficzne są bezinwazyjne oraz pozwalają na wykrycie wad wrodzonych u dzieci we wczesnym etapie.

USG bioderek Tychyrehabilitacja niemowląt Bielsko BiałaUSG stawów biodrowychimmunolog TychyUSG jamy brzusznej TychyUSG brzucha Tychy

Powiązane wpisy

Mikropolaryzacja mózgu

Mikropolaryzacja mózgu to szansa dziecka lepszą przyszłość

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci - dla lepszego zdrowia

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała szansą na normalność

Laserowe usuwanie kamieni u dzieci

Jak przebiega laserowe usuwanie kamieni nerkowych u dzieci?