Rehabilitacja

Mikropolaryzacja mózgu

Mikropolaryzacja mózgu to szansa dziecka lepszą przyszłość

mikropolaryzacja

Mikropolaryzacja mózgu

Obecnie mikropolaryzacja to najnowsza metoda stymulowania mózgu, która znalazła zastosowanie w leczeniu jego różnych dysfunkcji neurologicznych u dzieci oraz dorosłych. Niewątpliwie rehabilitacja przy użyciu takiej metody pozwala przywrócić tkankom nerwowym utracone właściwości oraz polepszyć funkcjonowanie tkanki nerwowej i mózgu.

Zwiększenie aktywności mózgu

W przypadku bardzo poważnych porażeń ogniskowych mikropolaryzacja mózgu potrafi zwiększyć aktywność komórek nerwowych w miejscach porażenia, a tym samym następuje wzajemne oddziaływanie międzykomórkowe. Ponadto pobudzone komórki nerwowe zwiększają strukturalny przepływ krwi w mózgu, co przekłada się na polepszenie procesów metalicznych i odżywczych w tkankach nerwowych. Zatem celem mikropolaryzacji mózgu jest przywrócenie naruszonych funkcji nerwowych. Warto, by cały proces nadzorował neurolog prywatnie Warszawa lub lekarz pracujący w ośrodku rehabilitacyjnym.

Dlaczego mikropolaryzacja mózgu jest potrzebna?

Warto podkreślić, że wszelkie niesprawności mózgu powstają nie tylko wskutek samego uszkodzenia, ale także są one efektem dynamicznych zmian pojawiających się w naruszonych sieciach neuronalnych. Pomimo tego mózg ludzki jest bardzo dynamicznym organem, który potrafi tworzyć nowe połączenia i komórki. Ponadto we współczesnej mikropolaryzacji wykorzystuje się prąd, który posiada parametry zbliżone do naturalnych prądów fizjologicznych w organizmie ludzkim. Zatem metoda ta jest bezbolesna i bezpieczna.

Jak przeprowadza się mikropolaryzację mózgu?

W celu przeprowadzenia stymulacji kory mózgowej umieszcza się jedną elektrodę na powierzchni czaszki, a drugą na leżącej po przeciwnej stronie części czoła. Poza tym mnikropolaryzacja mózgu jest również metodą nieinwazyjną dla dzieci. Rehabilitacja dzieci Bielsko Biała zapewnia doskonałą diagnozę neurorozwojową i dba o bezpieczeństwo dzieci.

Mikropolaryzacja - korzyści

Wśród korzyści jakie można wymienić ze stymulowania wybranych obszarów mózgu to poprawa napięcia mięśni, pomniejszenie wyrazistości patologicznych czy zwiększenie odpowiednich postaw. Jednak najlepsze rezultaty daje połączenie mikropolaryzacji przezczaszkowej z neurorehabilitacją. W obecnych czasach bardzo często organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, w których przeprowadzana jest mikropolaryzacja mózgu.

mikropolaryzacjamikropolaryzacja mózgumikropolaryzacjirehabilitacja dzieci bielsko białaturnusy rehabilitacyjne dla dziecineurolog prywatnie Warszawa

Powiązane wpisy

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci - dla lepszego zdrowia

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała szansą na normalność

USG bioderek Tychy czyli badanie dziecka

Gdzie wykonać sprawnie USG bioderek Tychy?

Laserowe usuwanie kamieni u dzieci

Jak przebiega laserowe usuwanie kamieni nerkowych u dzieci?